تبلیغات
هزارمردان - راه اندازی نیروگاه اتمی
هزارمردان

مدیر وبلاگ :

راه اندازی نیروگاه اتمی

دوشنبه 26 اردیبهشت 1390  ساعت: 08:42 ق.ظ

با سلام خدمت دوستان خوبم در محل

امیدوارم حالتون خوب باشه

       مدتی بود می خواستم مطلبی بنویسم ولی نمی دونستم چی بنویسم و از کجا شروع کنم.بعضی وقتها هم پیش خودم فکر میکنم اصلا چه  نیازی هست من مطلبی بنویسم.دوستان خوش ذوق و خوش قلم زحمت می کشند و مطالب خوب و پر محتوا رو توی این فضا ارائه میدهند.حاجی و چریکو و بقیه دوستان هم که فرت و فرت مطلب میزنند و ماهم که دوست نداریم از قافله عقب بمونیم بعضی وقتها یه چیزهایی می نویسیم  .ولی دوست دارم مطلبی رو که می نویسم کسی رو از خودم ناراحت نکنم آخه توی یه محل داریم زندگی می کنیم همه با هم فامیل هستیم و نمیشه به صرف اینکه یه مطلبی توی  وبت باشه همه چیز رو به هم ببافی و همه رو متهم کنی به کارهای نکرده و خیلی چیزهای دیگه.......  .

       موضوع جابجایی محل هم که دیگه داره به یه موضوع تکراری تبدیل میشه و بحث و جدل درباره اون هم نمی تونه مشکلاتمون رو حل کنه.به هر حال مردم نظرشون رو درباره محل اعلام کردند.ما هم که همیشه ادعامون میشه باید دموکراسی وجود داشته باشه و نظر نظر مردم باشه دیگه تحلیل و تفسیر رای مردم نمیتونه جایگاهی داشته باشه.شورای عالی امنیت ملی هم  که در این زمینه نظر خودش رو اعلام کرده .فکر نمی کنم مفید باشه  اگه دوباره به عقب برگردیم و این بحث و نزاع های بیهوده رو از سر بگیریم.

        در هفته ای که گذشت اتفاقاتی افتاد که شاید سرنوشت ما بیش از پیش به اون وابسته باشه.راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و آغاز شکافت هسته ای در این نیروگاه از اتفاقات بسیار مهم هفته گذشته بود.ورود 30 تن اورانیوم  به نیروگاه برای سوخت سال بعد نیز از مسائل مهم هفته ای بود که گذشت.شنیدن اظهار نظر عضو شورای شهر در مورد محل نیز نمی تونه بی فایده باشه.متن اصلی این خبرها برگرفته از سایت خبری خلیج فارس بوشهر در ذیل می باشد.

پ.ن  :  گفتم که حرف خاصی برای گفتن ندارم این حاجی و چریکو هی میگن مطلب بنویس هی مطلب بنویس هی........  .

دوستتون دارم خیلی زیاد.

سید جمال موسوی

...................

                            روسیه: آغاز شکافت هسته ای در راکتور بوشهر

شرکت روسی سازنده نیروگاه بوشهر اعلام کرد عملیات شکافت هسته ای در این نیروگاه در سطح «حداقلی» و «قابل کنترل» آغاز شده است.

شرکت روسی سازنده نیروگاه بوشهر اعلام کرد عملیات شکافت هسته ای در این نیروگاه در سطح «حداقلی» و «قابل کنترل» آغاز شده است

عملیات راه اندازی نیروگاه بوشهر در سطح پایینی آغاز شده است و به گفته مسئولان این اقدام گامی مهم در جهت راه اندازی کامل این نیروگاه است.

شرکت روس اتم در بیانیه ای گفته است که عملیات این راکتور در سطح حداقلی و قابل کنترل آغاز شده است.

اتم اکستروی اکسپورت گزارش داده که روند خودجوش شکافت هسته ای در راکتور بوشهر در حال انجام است.

اولگا تسیلوا، سخنگوی گروه اتم استروی اکسپورت این آزمایش ها را یکی از مراحل مهم قبل از تولید انرژی در نیروگاه بوشهر توصیف کرده است. در بیانیه اتم اکستروی اکپورت خاطر نشان شده است که این آزمایش زمینه را برای تست عملکرد سامانه کنترل ایمنی و اموزش کارکنان نیروگاه فراهم کرده است.

این اتفاق پس از آن روی می دهد که سوخت خارج شده از قلب راکتور بوشهر دوباره در راکتور جایگذاری شد و اکنون بیانیه پیمانکار روس نشان می دهد عملیات شکافت هسته ای در راکتور در سطح مینیمم آغاز شده است.

بوشهر راکتوری است که از طریق شکافت هسته ای برق تولید می کند./منبع:مهر

.................

 

تحویل بی سر و صدای 30 تن سوخت نیروگاه بوشهر

رادیو «پژواک مسکو» اعلام کرد حدود 30 تن سوخت اتمی از روسیه با هواپیما به جمهوری اسلامی ایران منتقل شده است.

رادیو «پژواک مسکو» اعلام کرد حدود 30 تن سوخت اتمی از روسیه با هواپیما به جمهوری اسلامی ایران منتقل شده است.

بنابراین گزارش، حدود 30 تن سوخت اتمی از روسیه با هواپیما به جمهوری اسلامی ایران منتقل شده است.

رادیو پژواک مسکو افزود این سوخت در چند مرحله منتقل شده است. 2 پرواز هفته گذشته انجام شد و چهارشنبه نیز آخرین محموله به بوشهر رسید.

روسیه 3 سال پیش 80 تن میله‌های اورانیومی مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر را به ایران تحویل داد. کارشناسان «اتم استروی اکسپورت» هم اکنون راه اندازی بلوک اول نیروگاه را آغاز کرده‌اند و انتظار می‌رود نیروگاه تابستان امسال تولید برق را شروع کند./منبع:فارس

 

............

بروجردی: ایراد نیروگاه بوشهر رفع و سوخت‌گذاری مجدد آغاز شد

رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از رفع ایراد نیروگاه بوشهر و سوخت‌گذاری مجدد آن خبر داد.

رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از رفع ایراد نیروگاه بوشهر و سوخت‌گذاری مجدد آن خبر داد.

علاءالدین بروجردی در مورد برخی اخبار منتشر شده در خصوص راه‌اندازی نیروگاه بوشهر، گفت: بر اساس اطلاعاتی كه سازمان انرژی اتمی در اختیار ما قرار داده است ایراد مربوط به نیروگاه برطرف شده و مجددا سوخت‌گذاری انجام گرفته است.

وی افزود: هم‌اكنون نیروگاه مراحل فعال شدن برای ورود به بحرانی شدن را طی می‌كند.

بروجردی در مورد زمان ورود برق تولیدی از نیروگاه به مدار نیز، اظهار داشت: زمانی برای این مساله فعلا اعلام نشده است./منبع:ایسنا

...........

احمدی: به ابهامات ساكنان هلیله و بندرگاه پایان داده شود

خلیج فارس: عضو شورای شهر بوشهر گفت: با وجود خبرهایی كه درباره آغاز فعالیت نیروگاه بوشهر در آینده نزدیك منتشر می شود، اما ساكنان روستاهای هلیله و بندرگاه نمی دانند قرار است چگونه و به كجا منتقل شوند.

خلیج فارس: عضو شورای شهر بوشهر گفت: با وجود خبرهایی كه درباره آغاز فعالیت نیروگاه بوشهر در آینده نزدیك منتشر می شود، اما ساكنان روستاهای هلیله و بندرگاه نمی دانند قرار است چگونه و به كجا منتقل شوند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سیامك احمدی در جلسه علنی شب گذشته شورای شهر بوشهر گفت: هرچند این منطقه شورای روستای خود را دارد اما به لحاظ آنكه در محدوده مركز استان قرار گرفته و فعل و انفعالات آنجا بیشترین تاثیر را بر بوشهر می گذارد، انتظار می رود ابهام موجود در میان ساكنان هلیله و بندرگاه حل شود.

وی از رسانه ها نیز خواست این موضوع را در گفتگو با مسئولان استانی پیگیری كنند.

براساس موافقت شورای عالی امنیت ملی، روستاهای هلیه و بندرگاه باید از حریم نیروگاه اتمی بوشهر منتقل شوند.

احمدی همچنین به شهرداری پیشنهاد كرد: با توجه به استفاده مردم بوشهر از ساحل هلیله و بندرگاه، با همكاری گروه ههای حامی محیط زیست، حداقل  هفته ای یك بار پسماندی كه در ساحل این روستاها رها شده جمع آوری و منتقل شود تا شاهد شرایطی مناسب در این محل برای تفریح شهروندان بوشهری و همچنین زندگی بهد اشتی ساكنان آن باشیم.

وی افزود: با وجود آنكه این روستاهها در محدوده خدمات دهی شهرداری نیستند، اما با اجرای این پیشنهاد، شهروندان نیز از شنا و تفریح در این منطقه بهره بیشتری می برند.

 نوشته شده توسط:

ویرایش:--

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو